Najlepsze zdjęcia ślubne w Warszawie

Wystarczy wyjść na ulice Warszawy i rozejrzeć się dookoła, aby stwierdzić, że nie brak w niej inspiracji do wykonania ciekawych zdjęć ślubnych. Jako fotograf ślubny na co dzień mieszkający w Warszawie, miałem okazję odkryć kilka niezwykłych, doskonałych na sesję plenerową miejsc. Nie były to znane wszystkim Łazienki Królewskie czy Pałac w Wilanowie. Były to nieuczęszczane zakątki i opuszczone fabryki jak chociażby stary skład kontenerów, a także działająca ceglarnia. Tam razem z parą młodą zorganizowaliśmy industrialną sesję zdjęciową. Kluczem do wykonywania najlepszych zdjęć ślubnych jest odnalezienie przez fotografa własnego stylu.

najlepsze zdjęcia ślubne w Warszawie

Gdzie w Warszawie wykonać sesję ślubną?

To pytanie ma wiele odpowiedzi zależnych od oczekiwań klientów oraz stylu, jaki przedstawia fotograf ślubny. W Warszawie para młoda jako miejsce na plenerową sesję ślubną może wybrać Łazienki Królewskie, Rynek Starego Miasta, Park Skaryszewski i inne podobne miejsca. Może także wyjść poza schemat i stworzyć coś zupełnie nowego. Proponuję razem z fotografem ślubnym zrobić burzę mózgów, aby na końcu wybrać ten idealny zakątek w Warszawie i okolicy, gdzie wspólnie zorganizujecie artystyczną sesję zdjęciową. Pomyślcie, mogą być to praskie uliczki z kreatywnymi muralami, szyby nowoczesnych wieżowców, stajnia, strzelnica, kręgielnia, basen, wesołe miasteczko i wiele innych, które z pozoru nie są oczywistymi wyborami, a dzięki którym stworzycie coś naprawdę oryginalnego.

najlepsze zdjęcia ślubne w Warszawie

Przepis na najlepsze zdjęcia ślubne w Warszawie

Sposobem na to, aby zdjęcia ślubne wyszły naprawdę dobre, jest po prostu autentyczność. Czyli działanie zgodnie ze sobą. Dotyczy to zarówno pary młodej, jak i fotografa ślubnego. Wyobraźcie sobie, że na co dzień preferujecie wygodny, sportowy i naturalny look bez makijażu, a na sesji zdjęciowej macie na sobie tiulową, różową sukienkę w cekiny i tonę wyzywającego makijażu. Jestem niemal pewien, że zdjęcia wyszłyby nienaturalnie, a Wy podczas sesji nie czułybyście się komfortowo. Jeśli biały t-shirt i adidasy to Wasz znak rozpoznawczy, co stoi na przeszkodzie, żeby przyjść w nich na sesję? Jeśli chodzi o fotografa ślubnego, warto, aby trzymał się swojego stylu. Ja na przykład uwielbiam industrialne sesje zdjęciowe i daleko mi do wykonywania cukierkowych kadrów z mocnym retuszem. Ponadto dobrze jest poznać swojego fotografa na ślub i wesele wcześniej. Wymienić z nim kilka wiadomości, przeczytać informacje na blogu, przejrzeć portfolio. Wtedy poczujecie się pewniej i swobodniej przed obiektywem, a także zatrze się między Wami niepotrzebny dystans.

najlepsze zdjęcia ślubne w Warszawie

Pomysły na zdjęcia ślubne w Warszawie

Uwierzcie mi, że Łazienki Królewskie, Park Skaryszewski, Ujazdowski, Ogród Krasińskich czy Saski to naprawdę nie wszystkie miejsca w Warszawie, gdzie wykonacie sesję ślubną. Jest ich dużo, dużo więcej. Jak wpaść na coś, czego jeszcze nie było? Możecie zaprosić na plan zdjęciowy swojego zwierzaka lub umówić się na sesję zdjęciową inspirowaną Waszymi zainteresowaniami. Jako fotograf ślubny osobiście preferuję prosty, nowoczesny, często industrialny styl fotografii, gdzie nie ma miejsca na sztuczne pozowanie czy mocny retusz. Najważniejsze jest dla mnie dobre samopoczucie ludzi, z którymi współpracuję. Z kolei na sesję ślubną w Warszawie wybieram takie zakątki, których prawdopodobnie nie odwiedził przede mną żaden inny fotograf ślubny. Nie sztuką jest przecież posiadanie przez wszystkich nowożeńców z Warszawy i okolic takich samych ujęć.

najlepsze zdjęcia ślubne w Warszawie

Jak wybrać najlepszego fotografa na wesele

Przyszłym nowożeńcom radzę, aby wybrali takiego fotografa na ślub, wesele czy sesję ślubną, którego styl i estetyka zdjęć zbliżone są do ich gustów. Aby to zrobić, należy w wyszukiwarce wpisać: fotograf ślubny Warszawa lub inne miasto, z którego pochodzicie, a następnie przejrzeć portfolio fotografów. Jeżeli gustujecie w romantycznych sesjach zdjęciowych na plaży czy w górach, spójrzcie, który z nich wykonuje takie zdjęcia, natomiast jeśli wolicie industrialne sesje plenerowe, zwróćcie uwagę na fotografa najchętniej pracującego na ulicach dużych miast.

najlepsze zdjęcia ślubne w Warszawie